Rent a Car

+90 (232) 256 18 28; +90 (533) 762 19 99 505Sk. No:13/D, Bahçelievler Mah., 35150 İzmir

Kiralama koşulları

Ehliyet ve Yaş

Kiracının kira sözleşmesi sırasında 23 yaşını oldurmus olması ve en az 5 yıllık yerli veya uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. Ayrıca araç tesliminde nüfus cüzdanı, yurtdışında ikamet edenler için ise pasaport istenecektir.

Kiralama Süresİ

Kiralama süresi en az 1 gündür(24 saat). Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Fiyatlar

Volkan rent a car fiyat listesinde belirtilen fiyatlara  zorunlu trafik sigortası araç periyodik bakımı ve KDV dahildir.

Ödeme

Kira bedeli araç çıkışında nakit veya kredi kartı ile alınır. . Kredi kartı olması kiralama prosedürlerinin daha kolay halledilmesinde önemli faktördür. Nakit ödemelerde çeşitli referanslar istenilebildiği gibi (Çalıştığınız yerden maaş bordrosu, kefil vb.)

İlave Sürücüler

Aracı kiralayan şahsın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi için bu sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesi gerekir (İlave sürücüler için ek bir ücret talep edilmeyecektir). Aksi durumun trafik kontrollerinde belirlenmesi veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulur.

Teslim Alıp – Bırakma

Kiracının aracı teslim etme yeri kira sözleşmesi yapılırken karşılıklı olarak belirlenir ve kira sözleşmesine yazılır. Kiracı aracı Volkan Rent a Car personeli dışında kimseye teslim edemez. 1 haftanın altında yapılan kiralamalarda aracın Volkan Rent a Car ofisi haricinde teslim alınması veya bırakılması durumunda ücret ödenir.

Teslim Gecikmeleri

Aracın geriye tesliminde sözleşme üzerinde yazılı zamandan 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için kira günlük bedelinin 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedeli alınır.

Trafik Cezaları

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçlar hangi nedenle olursa olsun resmi ve yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Not

Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz...

aDRES:

505Sk. No:13/D, Bahçelievler Mah., 35150 İzmir